Rowery trójkołowe – Skierniewice


W kwestiach wspomagania mobilności seniorów i osób z niepełnosprawnością wyróżnić można przede wszystkim nowoczesne skutery inwalidzkie. Dlaczego mając problem z poruszaniem się warto wyposażyć siebie lub swoich najbliższych w elektryczny pojazd? Otóż, elektryczne skutery inwalidzkie dają osobom niepełnosprawnym, w podeszłym wieku czy mającym problem z poruszaniem się możliwość samodzielnego funkcjonowania i swobodnego przemieszczania nie tylko na co dzień i w najbliższym otoczeniu. Skutery inwalidzkie pomagają również w niezależnym pokonywaniu długich dystansów, wyjściach do lekarza, apteki, kościoła, na spacer, do pracy czy po zakupy.


Pacjenci cierpiący na niewydolność oddechową (zarówno przewlekłą, jak i ostrą) mają zwykle problemy z oddychaniem i nie są w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeb tlenowych swojego organizmu. W takiej sytuacji konieczne może okazać się podawanie tlenu w domu. W przypadku osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami płucnymi przydatne może okazać się urządzenie do wytwarzania tlenu. Do czego służy koncentrator tlenu? Specjalistyczna aparatura tlenowa pomaga w dostarczaniu organizmowi niezbędnego tlenu w odpowiedniej dostosowanej do zapotrzebowania ilości. Jak używać koncentratora tlenu? W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie służące do wytwarzania tlenu do źródła zasilania, a następnie wlać wodę do zbiornika nawilżacza. Jaka woda do koncentratora tlenu jest idealna? Zaleca się wlewanie wody destylowanej, ponieważ używanie wody z kranu może dość szybko doprowadzić do zatkania końcówki nawilżacza przez odkładający się tam osad. Po podłączeniu i napełnieniu zbiornika wodą koncentrator należy uruchomić i ustawić zalecony przez lekarza przepływ. Koncentratory tlenu Terapię koncentratorem tlenu pacjent może rozpocząć po założeniu kaniuli lub specjalnej maski. Rower Trójkołowy Stworzony z myślą o osobach o pewnym stopniu niepełnosprawności rower trójkołowy to doskonały sposób na bezpieczne i samodzielne przemieszczanie się. Skutery elektryczne inwalidzkie Coraz więcej osób zmaga się z problemami zdrowotnymi (schorzenia kręgosłupa), które uniemożliwiają aktywne uprawianie sportu – dla nich także rozwiązaniem będzie łatwy w sterowaniu i wygodny rower trójkołowy. Zapewnia on nie tylko doskonałą równowagę, ale również jest bardzo wygodny. Dzięki ergonomicznemu kształtowi świetnie sprawdzi się zarówno dla młodszej osoby, jak i starszej. Warto także wspomnieć, że rowery trójkołowe posiadają też przymocowany do bagażnika koszyk. To właśnie dzięki niemu osoby korzystające będą mogły samodzielnie robić sobie zakupy, czy też przewozić różnego rodzaju rzeczy.

Pokonywanie barier architektonicznych jest trudne zarówno dla osoby niepełnosprawnej jak i jej opiekuna. Schodołazy osobowe Jeśli w bloku lub kamienicy, w której mieszkasz nie znajduje się winda, to przejście przez schody staje się nieuniknione. Przeniesienie niepełnosprawnego może okazać się bardzo trudne, a nawet niemożliwe (szczególnie w przypadku kiedy osoba ta jest tęższa lub opiekun nie ma wystarczająco dużo siły aby ją przenieść). Transportowanie pacjenta może nadwyrężać stawy opiekuna, prowadząc do nieodwracalnych zmian w jego zdrowiu.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zarówno niepełnosprawnego jak i osoby sprawującej nad nim opiekę, warto wziąć pod uwagę zakup lub wynajem schodołazu.g

Author: Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *